AKTUALNOŚCI

 

dodano 19.09.2017

MAREK BEDNARSKI NAUCZYCIELEM NUMERU W NAJNOWSZYM WYDANIU YOGA&AYURVEDA!!!


Marek Bednarski nauczycielem numeru w najnowszym wydaniu Yoga&Ayurveda!!! I jakże ciekawy temat jego najnowszego artykułu: "Niemożliwe jest jakby wyzwaniem"... hmmm... o czym my tam przeczytamy. Ale kochani to nie wszystko! W tym numerze jeszcze wywiad Ewy z Eyal Schifroni, nauczycielem z Izraela, który w maju prowadził u nas niezwykły warsztat o pomocach do jogi i o żywiołach w jodze. Zapraszamy do lektury

Magazyn dostępny jest u nas na recepcji i w naszym sklepie.


kup magazyn >

.


dodano 18.09.2017

W TYM TYGODNIU UCZYMY


WYGIĘĆ I SKRĘTÓW

Wygięcia doskonale wydłużają kręgosłup i przody ud oraz otwierają klatkę piersiową. Skręty natomiast doskonale odżywiają kręgosłup. Połączenie w sekwencji asan pozycji z tych dwóch grup sprawia, że czujemy się bardzo dobrze nie tylko fizycznie ale także psychicznie. Stajemy się po nich wyżsi, bardziej smukli i bardziej elastyczni. Znikają bóle kręgosłupa i nabieramy mnóstwa pozytywnej energii. Zapraszamy!

.


dodano 14.09.2017

WYNIKI KONKURSU WAKACYJNEGO


Wakacje za nami. Pomimo urlopów i upałów byliście bardzo wytrwali w swojej praktyce i regularnie uczęszczaliście na zajęcia. Kuponików z pieczątkami konkursowymi zebraliśmy więc całe mnóstwo. Niektórzy rekordziści wrzucili do skrzyneczki po 4 kupony! ;)

Dziękujemy wszystkim serdecznie za wspólną zabawę i oczywiście zachęcamy do udziału w następnym konkursie. Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców.


lista zwycięzców >

.


dodano 19.09.2017

W TYM TYGODNIU UCZYMY


SIADÓW, SKŁONÓW, NAPINANIA BRZUCHA I BALANSÓW

W pozycjach tych rozciągane są intensywnie nogi i kręgosłup. Skłony wyciszają także umysł i mają działanie uspokajające. Balanse czynią nas silniejszymi i bardziej pewnymi siebie ;) Napinanie brzucha przygotowuje nas do trudniejszych pozycji w balansie, takich jak stanie na rękach albo stanie na głowie. Zapraszamy!

.


dodano 31.08.2017

ZMIANY W GRAFIKU OD 12 WRZEŚNIA


Kochani od 12 września będziemy mieli drobne zmiany w grafiku. Pojawią się nowe zajęcia w niedzielę o 12:00 i we wtorek o 10:30. Ponadto sobotnia grupa o 10:30 zmieni się na średnio zaawansowaną a poniedziałkowa grupa o 19:30 zmieni się w początkującą (to już od 4 września). Zapraszamy!


zobacz grafik >

.


dodano 29.08.2017

FABRYKA ENERGII NA ZIELONYM FESTIWALU


ZAPRASZAMY NA DARMOWE ZAJĘCIA NA ŚWIEŻYM POWIETRZU


Wszystkich kochających praktykować jogę na świeżym powietrzu zapraszamy na darmowe zajęcia, które odbędą się w sobotę 9 września oraz w  niedzielę 10 września na Placu Społecznym w ramach Zielonego Festiwalu.  Weźcie ze sobą maty do jogi i wygodne stroje. Zajęcia odbędą się o godzinie 15:00. Prowadzi Maria.

 Zapraszamy

więcej o festiwalu >

.


dodano 28.08.2017

W TYM TYGODNIU UCZYMY


POZYCJI TERAPEUTYCZNYCH

Każdy z nas miewa dni kiedy coś go boli, coś mu dolega. Jednego dnia dokuczają nam dolne plecy, innego dnia boli nas szyja lub bark. Jeszcze innego dnia nabawiamy się jakiejś kontuzji i boli nas kolano lub staw skokowy. Można coś z tym zrobić. Nie musimy godzić się z bólem. Zapraszamy na zajęcia na których skupimy się na naszych najczęstszych dolegliwościach, czyli głównie bólach pleców ale nie tylko. Przekonaj się, że odpowiednio dobrane asany mogą pomóc Ci teraz oraz w przyszłości. Zapraszamy!

.


dodano 18.08.2017

FOTORELACJA Z JOGI W PARKU 13.08.2017Do Jogi w Parku jeszcze dwa dni a tymczasem zapraszam do obejrzenia galerii z ostatnich zajęć, które prowadziła dla Was Marysia  Gratulujemy wygranym, którzy dzięki uważnemu słuchani, co mówi nauczyciel i zdobyli nagrody: koszulkę, torbę z logo oraz podwójną wejściówkę. W tą niedzielę też będzie konkurs! Zapraszamy do zabawy.  

zobacz galerię >

.


dodano 14.08.2017

ZAJĘCIA UL. STRZEGOMSKA OD 04.09.17


Dochodzą nas słuchy, że już nie możecie się doczekać powrotu zajęć na ul. Strzegomskiej. Otóż mamy dla Was dobrą wiadomość, bo to już bardzo niedługo ;) Jak zawsze, po wakacyjnej prezerwie, od września ruszamy z pełną parą. Zajęcia będą odbywały się, jak wcześniej,  w poniedziałki i środy. Prowadzą Kasia Płatek i Maria Roszkowska. Grafik dostępny jest na naszej stronie.

więcej informacji >


.


dodano 14.08.2017

W TYM TYGODNIU UCZYMY


WYGIĘĆ I SKRĘTÓW

Wygięcia doskonale wydłużają kręgosłup i przody ud oraz otwierają klatkę piersiową. Skręty natomiast doskonale odżywiają kręgosłup i uelastyczniają go. Połączenie w sekwencji asan pozycji z tych dwóch grup sprawia, że czujemy się bardzo dobrze nie tylko fizycznie ale także psychicznie. Oddychamy pełna piersią, znikają bóle kręgosłupa i nabieramy mnóstwa pozytywnej energii. Zapraszamy!

.


dodano 11.08.2017

FOTORELACJA Z JOGI W PARKU 06.08.2017


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z ostatniej Jogi w Parku. Zajęcia prowadziła Ewa. Ćwiczyli z nami maili i duzi, starsi i młodsi. Doszły nas słuchy, że niektórzy przyjeżdżają nawet spoza Wrocławia specjalnie na Jogę w Parku ;) Jak widać, dla chętnego nic trudnego ;)

Dziękujemy wszystkim za wspólną praktykę i zapraszamy na następne zajęcia które poprowadzi Maria. Przypominamy, że oprócz przyjemności ze wspólnej praktyki jogi będziecie mieli szansę wygrania jednej z trzech nagród: podwójnej wejściówki, torby z logo oraz koszulki do jogi ;)

zobacz galerię >

.


dodano 08.08.2017

ZUPEŁNIE NOWY CYKL "4 PORY ROKU"


ŻYWIOŁY W JODZE: ZIEMIA, OGIEŃ, POWIETRZE I WODA

Zapraszamy na całkowicie nowy i odmieniony cykl jednodniowych warsztatów "4 pory roku". Całodniowe warsztaty poświęcone będą żywiołom w jodze. Jesienią, po urlopach,  spróbujemy ugruntować się w żywiole ziemi, zimą ogrzeje nas żywioł ognia, wiosną rozruszamy się po zimie z żywiołem powietrza a latem przyjemnie schłodzi nas żywioł wody. Zapraszamy!

więcej informacji >

.


dodano 07.08.2017

W TYM TYGODNIU UCZYMY


SIADÓW, SKŁONÓW, NAPINANIA BRZUCHA I BALANSÓW

W pozycjach tych rozciągane są intensywnie nogi i kręgosłup. Skłony wyciszają także umysł i mają działanie uspokajające. Balanse czynią nas silniejszymi i bardziej pewnymi siebie ;) Napinanie brzucha przygotowuje nas do trudniejszych pozycji w balansie, takich jak stanie na rękach albo stanie na głowie. Zapraszamy!

.


dodano 03.08.2017

FOTORELACJA Z JOGI W PARKU 30.07.2017


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z ostatniej Jogi w Parku. Zajęcia prowadziła Daria, pomagały jej Lidzia, Magda i Dorota ;) Jak widać na zdjęciach dużo się działo. Nie ma to jak Vira III o poranku ;) Dziękujemy wszystkim za wspólną praktykę i zapraszamy na następne zajęcia które poprowadzi Ewa.  

zobacz galerię >

.


dodano 31.07.2017

W TYM TYGODNIU UCZYMY


POZYCJI STOJĄCYCH


Od dzisiaj praktykujemy pozycje stojące. Pewnie naszym kochanym joginom urlopowiczom ćwiczyło się w Rogowie tak, ale my na sali też damy radę... I nie wieje wiatr i słońce nie razi w oczy...Same plusy  Zapraszamy na zajęcia

.


dodano 27.07.2017

JOGA A RWA KULSZOWA - NOWY WPIS NA BLOGU MARKA BEDNARSKIEGO


..." Jeżeli  dokucza Ci schorzenie zwane rwą kulszową,  proces uspokajania poruszeń umysłu jest niemożliwy. Ból hamuje bowiem jakiekolwiek wejście w ten proces. Guruji Iyengar zawsze uważał, że ułomności ciała i umysłu nie mogą być przeszkodą wykluczającą nas ze ścieżki jogi. Stworzył rozmaite pomoce i mocno rozwinął gałąź praktyki medycznej. Dzięki temu osoby chore mogły pozbyć się swych dolegliwości na tyle, by móc uczestniczyć w zajęciach na normalnych klasach"...

czytaj dalej >

.


dodano 26.07.2017

FOTORELACJA Z JOGI W PARKU 23.07.2017


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z ostatniej Jogi w Parku. Chociaż na 11 zapowiadany był deszcz, mieliśmy szczęście i wszystko się przesunęło o tyle, że zdążyliśmy zrobić całe zajęcia. Ktoś tam na górze czuwa nad nami ;) Dziękujemy wszystkim za wspólną praktykę i zapraszamy za tydzień. Zajęcia poprowadzi Daria.

zobacz galerię >

.


dodano 24.07.2017

W TYM TYGODNIU UCZYMY


POZYCJI RELAKSACYJNYCH

Często całymi dniami jesteśmy tak zapracowani, że nie mamy ani chwili na odpoczynek. Ciągle gdzieś pędzimy, coś załatwiamy o czymś myślimy. Po pracy wracamy do domu a tam pojawiają się kolejne obowiązki do wykonania - i znowu nie ma czasu na odpoczynek. Jeśli też tak masz, przyjdź na jogę.U nas będziesz mógł a czystym sumieniem zrelaksować ciało i głowę. 

.


dodano 24.07.2017

DWA TURNUSY JOGI NAD MORZEM ZA NAMI


Wydawało się, że do wakacji jeszcze tyle czasu a tu już dwa turnusy wakacji z jogą w Rogowie za nami i trzeci w trakcie. Słyszymy od powracających osób że, jak zwykle, było cudownie, że joga dodała Wam skrzydeł, wypoczęliście i dobrze pojedliście. Podobno Marek nawet nie dał za bardzo w kość ;) (ale to mogą być odczucia czysto indywidualne ;))

Sporo osób chciało przedłużyć wyjazd ale nie było już miejsc. Także wiecie, co zrobić za rok? Zapisać się od razu na dwa turnusy! Albo na trzy, a co tam ;)

.


dodano 19.07.2017

FOTORELACJA Z JOGI W PARKU 16.07.2017


Jak zwykle nas nie zawiedliście i przyszliście licznie na Jogę w Parku ;) Jak widać wakacje to zdecydowanie najlepszy moment na to, by spędzać miło czas poza domem. A że najlepiej jest go spędzić na praktyce jogi to już pewnie wiecie ;)

 Dziękujemy wszystkim za wspólną praktykę i, jak zawsze, zapraszamy za tydzień.

zobacz galerię >

.


dodano 18.07.2017

WAKACJE Z JOGĄ 2016 - WSPOMNIENIA 


Wakacje z jogą w pełni. Jedni są teraz na warsztatach, niektórzy już wrócili, inni mają jeszcze wszystko przed sobą. W takich chwilach przychodzą wspomnienia z zeszłego roku. Zobaczcie jaką piękną kartkę podarował Markowi rok temu turnus III. I cóż za poezja!!! Musicie to koniecznie przeczytać!!!

przeczytaj kartkę >

.


dodano 17.07.2017

W TYM TYGODNIU UCZYMY


WYGIĘĆ I SKRĘTÓW

Wygięcia doskonale wydłużają kręgosłup i przody ud oraz otwierają klatkę piersiową. Skręty natomiast doskonale odżywiają kręgosłup. Połączenie w sekwencji asan pozycji z tych dwóch grup sprawia, że czujemy się bardzo dobrze nie tylko fizycznie ale także psychicznie. Stajemy się po nich wyżsi, bardziej smukli i bardziej elastyczni. Znikają bóle kręgosłupa i nabieramy mnóstwa pozytywnej energii. Zapraszamy!

.


dodano 11.07.2017

FOTORELACJA Z JOGI W PARKU 09.07.2017


Ostatnia niedziela zaczęła się dla nas praktyką jogi na świeżym powietrzu. Pogoda na szczęście dopisała dlatego było nas dużo i bardzo przyjemnie się ćwiczyło. Paweł przeprowadził nas przez różne grupy asan, dzięki czemu po zajęciach poczuliśmy cudowny przypływ energii i byliśmy gotowi na wszelkie "wyzwania" nadchodzącego dnia. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia fotogalerii ;)

Zobacz galerię > 

.


dodano 10.07.2017

W TYM TYGODNIU UCZYMY


SIADÓW, SKŁONÓW, NAPINANIA BRZUCHA I BALANSÓW

W pozycjach tych rozciągane są intensywnie nogi i kręgosłup. Skłony wyciszają także umysł i mają działanie uspokajające. Balanse czynią nas silniejszymi i bardziej pewnymi siebie ;) Napinanie brzucha przygotowuje nas do trudniejszych pozycji w balansie, takich jak stanie na rękach albo stanie na głowie. Zapraszamy!

.


dodano 03.07.2017

JOGA NA "SPOTKANIACH W KOBIECYM STYLU"


Już w najbliższą sobotę Kasia Płatek będzie miała przyjemność poprowadzić zajęcia jogi dla uczestniczek konferencji, która odbędzie się w hotelu Sofitel. "Spotkania w Kobiecym Stylu" to konferencja dla kobiet, które pragną zmienić swoje życie na lepsze i nie boją się podążać za marzeniami.

Specjalnie dla Was na hasło "Fabryka Energii" bilet na konferencje będzie tańszy o 20%!

więcej informacji >

.


dodano 30.06.2017

KONKURS WAKACYJNY


ĆWICZ JOGĘ W WAKACJE I WYGRYWAJ NAGRODY!!!

W dniach 03.07 - 03.09.2017  zbierajcie pieczątki na otrzymanych na recepcji kuponikach. Wystarczy uzbierać 8 pieczątek aby wziąć udział w losowaniu nagród.

więcej informacji >

 .


dodano 26.06.2017

W TYM TYGODNIU UCZYMY


POZYCJI RELAKSACYJNYCH I PRANAJAMY

Pozycje te wyciszają umysł i sprawiają, że stajemy się bardzie stabilni emocjonalnie. Przynoszą całkowite rozluźnienie ciała i pozwalają doświadczyć wewnętrznej ciszy. Polecane są wszystkim bez wyjątku.


dodano 23.06.2017

NOWY ARTYKUŁ MARKA W MAGAZYNIE YOGA&AYURVEDA


"Ból jest odczuciem subiektywnym, przykrym i negatywnym, osadzonym w ciele fizycznym i/lub psychicznym. Jest też jednak niezbędnym mechanizmem utrzymującym nas przy życiu - dzięki niemu wiemy o wszelkich dolegliwościach trawiących nasz organizm..."

Kup magazyn >


dodano 23.06.2017

CELE PRAKTYKI JOGI


Kiedy zaczynamy praktykować jogę przyświeca temu jakiś cel. Chcemy być zdrowsi, pozbyć się bólu pleców, marzymy o większej elastyczności ciała, pragniemy się wyciszyć i odstresować. Wszystkie te cele są bardzo dobre, ale jaki w zasadzie jest główny cel jogi, ten o którym mówią Jogasutry?

Czytaj więcej >


dodano 19.06.2017

W TYM TYGODNIU UCZYMY


SKRĘTÓW, WYGIĘĆ W TYŁ

Pozycje z wygięciem w tył doskonale odżywiają kręgosłup i uelastyczniają go. Na poziomie psychicznym dodają pewności siebie oraz mają działanie antydepresyjne.

Skręty natomiast są doskonałymi pozycjami w przypadku bólu pleców, poprawiają trawienie i dodają witalności.


dodano 09.06.2017

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JOGI 25.06.17


Po raz kolejny zapraszamy Was do świętowania Światowego Dnia Jogi. Specjalnie z tej okazji zaczynamy wcześniej Jogę w Parku! Zapraszamy Was 25 czerwca na godzinę 10:15 do Parku Słowackiego (za Panoramą Racławicką). Wystarczy, że weźmiecie ze sobą wygodny strój i matę do jogi (ewentualnie duży ręcznik lub koc). Zajecia poprowadzi Kasia Płatek.

 Zapraszamy

Dowiedz się więcej >


dodano 07.06.2017

FOTORELACJA Z "LETNIEJ ROZGRZEWKI"


3-4 czerwca odbył się, już  ostatni w tym sezonie, warsztat z cyklu "4 Pory Roku". Całe dwa dni praktykowaliśmy pod czujnym okiem Marka. Szlifowaliśmy swoje balanse i vinjasy. Warsztat był niezwykle różnorodny, zarówno pod względem samej praktyki asan, które były bardzo urozmaicone, jak i pod względem atmosfery, raz bardziej poważnej i skupionej a raz luźniejszej, bardziej wesołej. Jak dobrze wiemy, joga wyzwala z nas wiele różnych emocji ;)

Zobacz galerię > 


dodano 05.06.2017

W TYM TYGODNIU UCZYMY


POZYCJI STOJĄCYCH

Od dzisiaj praktykujemy długo przez Was oczekiwane pozycje stojące, które sprawiają że mocno i stabilnie stąpamy po ziemi, jesteśmy bardziej pewni siebie a nasze ciała stają się silniejsze i bardziej elastyczne. Zapraszamy


dodano 03.06.2017

JOGA NA ŻYWO W TELEWIZJI ECHO 24


Wielkimi krokami zbliża się Joga w Parku. Startujemy już 25 czerwca w Światowy Dzień Jogi. Z tej okazji robimy dla Was Jogę w Parku o tydzień wcześniej niż zawsze! Mieliśmy okazje opowiedzieć o tym w porannym programie w telewizji Echo 24. 

Zobacz zdjęcia >


dodano 31.05.2017

FOTORELACJA Z WARSZTATU Z EYAL SHIFRONI


Na pewno zdjęcia nie oddadzą atmosfery warsztatu, nie usłyszymy głosu Eyala i nie poczujemy na własnych ciałach tego, jak cudownie się praktykuje pod jego okiem ale zobaczcie choć namiastkę z tego, jak było...

Zobacz galerię > 


dodano 29.05.2017

W TYM TYGODNIU UCZYMY


POZYCJI TERAPEUTYCZNYCH - w dzisiejszych czasach wiele osób uskarża się na różne dolegliwości bólowe. Praca przy komputerze, siedzący tryb życia, niedostateczna ilość ruchu. Wszystko to wpływa na nasz kręgosłup, który staje się sztywny i słaby. Często dochodzą do tego także przebyte urazy i kontuzje. 

Podczas zajęć terapeutycznych będziemy pracowali w pozycjach tak, by uwolnić napięcie z mięśni i rozluźnić je. Nie zabraknie także rozciągania, które sprawi, że między kręgami pojawi się więcej przestrzeni oraz pozycji skręconych, które doskonale odżywiają kręgosłup. Odpowiednie użycie pomocy do jogi sprawi, że pozycje posłużą nam jeszcze lepiej.


dodano 29.05.2017

WARSZTAT Z EYAL SHIFRONI ZA NAMI


Warsztat z Eyal Shifroni za nami. Dzisiaj pożegnaliśmy naszego niezwykłego gościa i już nie możemy doczekać się następnego spotkania. 

Więcej zdjęć z warsztatów wkrótce. Zaglądajcie na naszą stronę 


dodano 21.05.2017

KOBIETA W PRAKTYCE JOGI


Marysi warsztat dla kobiet zbliża się wielkimi krokami. Przypominamy, że odbędzie się już 11 czerwca. Poświecony będzie praktyce asan w trakcie menstruacji. Jeszcze można się zapisywać  A na zachętę przypomnienie Marka wpisu na blogu "Kobieta w praktyce jogi". Zachęcamy do lektury

Czytaj artykuł >


dodano 20.05.2017

MAJÓWKA 2018 - RUSZYŁY ZAPISY


Kochani majówka 2017 świeżo za nami a my już mamy dla Was świetną wiadomość na przyszły rok!!! Otóż będą dwie majówki - krótka i długa! Można zapisać się na wybraną krótszą majówkę albo na obie razem i wtedy odpocząć w górach aż 10 dni!!! 

Szczegóły na stronach:

krótka majówka

długa majówka


dodano 19.05.2017

NOWA POZYCJA RELAKSACYJNA - PARŚVA SVANASANA 


Jakie znamy pozycje Psa? Każdy na pewno kojarzy pozycje Psa z Głową do Góry, Psa z Głową w Dół i różne warianty tych asan. A może by tak Psa w Savasanie? Albo inaczej - Savasana z psem? Albo po prostu Parśva Svanasana 


dodano 18.05.2017

WARSZTAT Z EYAL SHIFRONI CORAZ BLIŻEJ


Już tylko kilka dni dzieli nas od długo oczekiwanego, jedynego w Polsce warsztatu z Eyal Shifroni, nauczycielem z Izraela. Patrząc na jego zdjęcia z innych warsztatów może być bardzo ale to bardzo ciekawie.
Za rok także planujemy zorganizować warsztat z Eyalem, także kto się na tegoroczny nie załapał, będzie miał nową szansę. Szczegóły wkrótce 

Zobacz więcej >

 

 

dodano 10.05.2017

FOTORELACJA Z POKAZU JOGI NA DNIACH ODRYDni Odry za nami. Pomimo że pogoda nie dopisała tak bardzo, jak byśmy tego chcieli, przybyliście licznie na Bulwar Dunikowskiego. Wszystkim serdecznie dziękujemy za obecność. Atrakcji było sporo, myślimy, że każdy znalazł coś dla siebie. 

Obejrzyj galerię zdjęć >


dodano 21.04.2017

JOGA NA DNIACH ODRY Z FABRYKĄ ENERGII


22 kwietnia w Światowy Dzień Ziemi zapraszamy na nadodrzańskie bulwary, by wspólnie bawić się i poznawać naszą wrocławską rzekę. Spotkanie ma pokazać Odrę jako miejsce rekreacji i wypoczynku, ale także ważny element środowiska i gospodarki.

Fabryka Energii będzie miała przyjemność zaprezentować jogę na scenie. Po prezentacji przeniesiemy się w inne miejsce gdzie odbędzie się lekcja jogi. Weźcie ze ze sobą wygodny strój i matę do jogi ewentualnie koc lub duży ręcznik.

Czytaj dalej >


dodano 15.04.2017

JOGA W PARKU Już od 25 czerwca, jak co roku, zapraszamy na Jogę w Parku.

Ćwiczymy w Parku Słowackiego za Panoramą Racławicką w każdą niedzielę wakacji o godzinie 10:30. 

Czytaj dalej >


dodano 03.04.2017

DRZWI OTWARTE UL. ŚW. ANTONIEGO 2/4Zapraszamy 10.09.2017 na bezpłatne zajęcia jogi w ramach Dnia Otwartego w Fabryce Energii. Na dobry początek wszystkie karnety kupisz w dniu Drzwi Otwartych 20% TANIEJ *. 

Czytaj dalej >


dodano 03.04.2017

DRZWI OTWARTE UL. STRZEGOMSKA 322Zapraszamy 04.09.2017 na bezpłatne zajęcia jogi w ramach Dnia Otwartego w Fabryce Energii. Na dobry początek wszystkie karnety kupisz w dniu Drzwi Otwartych 20% TANIEJ *. 

Czytaj dalej >