FOTORELACJA Z WARSZTATU Z EYAL SHIFRONI25-28 maja mieliśmy zaszczyt gościć u nas niezwykłego nauczyciela z Izraela, nauczyciela bestsellerowych książek na temat używania pomocy do jogi. Eyal Shifroni przyjechał do Wrocławia specjalnie na nasze zaproszenie. Była to długo oczekiwana wizyta i bardzo się cieszyliśmy z tego, że ten dzień w końcu nadszedł. Praktykowaliśmy pod jego czujnym okiem prze cztery cudowne dni.

 
 

Eyal zaproponował temat warsztatu: "Using props fo expanding awareness in asana practice" (Użycie pomocy do jogi dla zwiększenia świadomości w asanach).  Początkowo myśleliśmy, że Eyal miał na myśli zwiększenie świadomości ciała w asanach.

 

Okazało się jednak, że chodziło o coś znacznie głębszego. 

 

Każde zajęcia zaczynały się od wykładu z filozofii.

 

Eyal skupił się na pięciu żywiołach: ziemii, wodzie, ogniu, powietrzu i eterze.

 

Opowiadał o filozofii w niezwykle ciekawy sposób. Poznaliśmy dokładnie wszystkie żywioły i uświadomiliśmy sobie,  że nasze ciała także się z nich składają.

 

Praktykowaliśmy różne grupy asan, raz było intensywniej, raz łagodniej, raz bardziej statycznie, innym razem dynamicznie. Tak, jak żywioły są różne, tak samo różne były nasze sesje jogi.

 
 

Nie zabrakło także pranajamy i medytacji.

 

Będąc w asanach poczuliśmy jak duchowość łączy się z ciałem fizycznym.

 

Praktykowalismy tak, jak nauczał Eyal, z otwartymi sercami i otwartymi umysłami.

 

Dzięki temu po warsztacie czujemy się tak dobrze. Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania. I myślimy, że podejdziemy do nich inaczej niż dotychczas. Po tym warsztacie już nic nie będzie takie samo...

 

"Warsztat z Eyalem był dla mnie niesamowitą przygodą pełną filozofii, pracy z żywiołami, badania siebie. Czuję się niesamowicie zainspirowany do dalszej praktyki i nauczania. Ogromnie się cieszę, że ponownie będziemy gościli we Wrocławiu Eyala. Oby takich chwil w życiu było jak najwięcej."

Marek Bednarski


"Przez ostatni weekend z pewnością zostaliśmy hojnie obdarowani przez Eyala Shifroni. Ten cudownie dojrzały nauczyciel przekazał nam dużo wiedzy, począwszy od tego, jak przenikają przez nas poszczególne żywioły i jak poprzez praktykę możemy je równoważyć, aż po uwrażliwienie nas, aby nie zabrakło w naszym rozwoju także empatii do siebie i tego, co wokół. Myślę, że Światło, którym emanował Eyal rozświetliło każdemu z nas drogę ku wnętrzu... To był zaszczyt ;)"

Dorota Kądziołka


"Warsztat z Eyalem pozwolił mi poczuć elementy, z którymi pracowaliśmy w kolejnych dniach. Ogromny szacunek za umiejętności, wiedzę i osobowość. Wspanialy warsztat."

Mirosław Sergiel


"Spotkanie z Eyalem to dla mnie zaszczyt. Joga, którą się z nami dzielił to czysta sztuka. Piękno samo w sobie. A do tego jego skromność i spokój. Taka osoba to prawdziwy autorytet. Dziękuję, że mogłam wziąć dla siebie choś cząstkę."

Małgorzata Szczypińska


"Warsztat z Eyalem był dla mnie pięknym i cennym przeżyciem. Jetem wdzięczna, że mogłam poznać nauczyciela, który przekazuje prawdziwą istotę jogi i zachęca do pracy nad rozwojem inteligencji i rozszerzaniem współczucia"

Marta Lewandowska